Haber Yazılımı Paketleri ve Haber Scriptlerinde Lider Firma
Sık sorulan Sorular

 

Müşterilerimizle karşı karşıya geldiğimiz sorulara tek tek cevap vermek bizleri mutlu ediyor. Ancak telefon yoluyla şu soruya hangi cevabı vermişti ? vb. gibi soruları kaflardan yok etmek için sizlere sorular eşliğinde açıklayıcı net cevaplar verdik. Soru yada sorunlarınız aşağıdaki listeden daha farklıysa arayın yine yardımcı olalım.

 

Bizim için önemlisiniz. ...

 

Sorular ve Cevaplar

 

1 -) Alt yapı olarak neler kullanılmıştır?

Alt yapı olarak PHP, SP.Net ve ASP web programlama dilleri ile MySQL veritabanı dili kullanılmıştır. Bunların yanında görsel tasarımda xHTML, CSS kodlama dillerinden ve Javascript, Ajax, Jquery kütüphanelerinden faydalanılmıştır..


2 -) Nasıl sahip olurum?

Hangi paketimizi almak istiyorsanız kredi kartı ile ürünü satın alabilirsiniz. Kesinti olmadan Havale/EFT yaparak 'ta yazılıma sahip olabilirsiniz.


3 -) Peki bu ücret bir kereye mahsusmu ödeniyor? Yoksa daha sonra aylık yada yıllık ödeme yapmamız gerekiyor mu?

Yazılımlarımızın ücretini bir defaya mahsus öder ve ömür boyu kullanım hakkına sahip olursunuz.


4 -) Bu yazılımı İstediğim hostingte çalıştırabilirmiyim ?

Bilgileri verilen yazılımları istediğiniz hosting yada sunucuda, gereksinimleri karşıladığınız durumda çalıştırabilirsiniz. Ancak PHP haber yazılımlarında yazılımın kaynak kodlarının korunması amacıyla yazılımınız ilk 2 yıl bizim sunucularda çalışmaktadır.


5 -) Kurulumu kim yapacak ?

Satın aldıktan sonra ilk kurulum tarafımızca yapılır ve çalışır bir şekilde müşteriye teslim edilir, sonraki kurulumlar müşteriye aittir. Teknik bilgiye her müşterimiz sahip olmadığı için kurulum bilgileri ayrıca gönderilir.


6 -) Kodlama hakkında bilgim yok ancak ufak tefek dagisiklikler yapmak istiyorum , bunu sizden istedigim takdirde herhangi bir maliyeti olur mu?

Kücük düzenlemelerde herhangi bir ücret talep etmeden musterilerimizin isteklerini gerçeklestiriyoruz. Ancak zaman ve emeğimizi alan ekstra taleplerde, modül ekleme vs degisikliklerde ek maliyet çıkartılır.


7 -) S.E.O. ( Arama Motorları Optimizasyonu ) için neler yapıldı?

SEF link uygulaması sistemin her yerinde geçerli olduğu için sitenizi sadece bir kez Google Web Master Tools ile site haritanızı arama motoruna göndermek. DMOZ kaydı yapmak, sitenizi toplu arama motorlarına kaydeden siteler aracılığı ile kayıt ettirmek gibi. Ayrıca sitemizde RSS beslemesi ile sosyal paylaşım sitelerinde haberlerinizi otomatik paylaştırabilirsiniz.


8 -) Toplu alımlarda indiriminiz mevcut mudur?

Satış fiyatları liste fiyatları ile sabittir. Ancak çözüm ortağımız yani bayii miz olursanız ilk 2 satıştan (tek seferde) dan sonra firmamızdan %20 iskonto ile yazılım satın alabilirsiniz.


9 -) Sitede otomatik çalışan hava durumu, döviz bilgileri gibi yerlerde sorun çıkarsa ne olacak ?

Sizin müdahale etmenize gerek yok, servislerde herhangi bir problem yaşandığında ilgili birim konuya en kısa sürede müdahale eder ve servis dosyalarınızı otomatik güncelleme yapar.


10 -) Yeni özelliklerin eklenmesinin maliyeti ne kadardır ?

Yazılımın ve entegrasyonun aldığı zamana ve emeğe göre değişmektedir.


11 -) Ben sistemi siteniz.com domaini için satın aldım ancak daha sonra onu devredip baska.com domaini için kurulum yapmak istedirsem ne olur ?

Yazılımlar domain adına lisans yapılmaktadır, bu sebeple ikinci bir alan adı için ikinci bir lisans almanız gerekecektir. Ancak siteniz.com alan adınız var ve siteniz.net alan adınız içinde lisans isterseniz kurulum öncesi TLD domainlerinizi bize bildirir, birden fazla TLD lisansını ücretsiz yaparız.


12 -) Teknik destek ücretlimidir ?

Teknik desteğimiz tamamen ücretsizdir.


13 -) Satın aldıktan sonra kurulumu ne zaman teslim edersiniz ?

Siteleri 30 dk. çalışma saatleri içinde kurup teslim ediyoruz, mesai saati bitimine yada hafta sonuna denk gelen satış işlemlerin de, bir yetkilimizi mesaiye bırakıp yine kurulumu hızlı bir şekilde gerçekleştirip müşteriye sorunsuz teslim ediyoruz. Ancak istisna durumlar hariçtir.


14 -) Eski sitemizdeki arşivlerin tamamını aktarabiliyormusunuz ?

Evet, eski siteniz hangi dilde yazıldıysa yazılsın haber arşivinin tamamını yeni sisteme aktarırız.


15 -) Hosting paketim yetmezse yeni paket mi almam gerekiyor ?

Hayır aradaki farkını ödeyerek bir üst pakete geçebilirsiniz.


16 -) Sağdan soldan haber kopyalayıp sitemde yayınlarsam sorun olurmu ?

Her haberin telif hakkı vardır, haberi yapan; haberinin telif haklarıyla korunmasını istemediği sürece sorun yaşamaz, ancak hiç bir sitede yayınlanmasına izin vermez ve sizde bu haberi sitenize yayınlarsanız telif haklarıyla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.


17 -) Sitenin ve verilerimizin güvenliği kimin sorumluluğun da dır?

Sitenin yazılım ve sunucu taraflı güvenliği bizim sorumluluğumuzdadır. Veri güvenliği ise veriyi kaydeden sorumludur, yani panel şifrelerinizi çaldırır sitenizde tüm bilgileri sildirirseniz bu bizim sorumluluğumuza değil sizin sorumluluğunuzdadır.


18 -) Yeni sürüm çıktığında yeni yazılım ücretinimi ödeyeceğiz yoksa aradaki farkı mı?

Bizim sunucularda çalıştığınız sürece bir üst sürümün arasındaki farkı ödeyebilirsiniz. Ancak Bizim sunucularda çalışmazsanız haber paketi fiyatları üzerinden satış gerçekleştirsiniz.


19 -) Hizmet sürem dolunca /hesabım kapatıldıktan sonra arşivimi alabilirmiyim.

Sistem otomosyon programı üzerinden çalıştığı için, süresi geçen hesapların ücreti alındıktan sonra hesap aktif hale getirilir. Aksine EK işlem ücreti istenebilir.


20 -) Fatura Kesiyormusunuz ?

34417962736 vergi numarası mükellefiyiz, her satıştan sonra faturanız kesilir. adres verdiyseniz adresinize postalanır vermediyseniz ödeme yapan üzerine kesilen hazır faturanızı ofisimizden gelip alabilirsiniz.


21 -) Yazılım arayüzü,kodları, lisansın size ait olduğunu nerden bileceğim ?

Yapılan her çalışmanın arayüz, veritabanı ve kodları telif hakları tarafından korunması için tescillenir. Bu sebeple yazılan tüm yazılımlarımızın telif hakları mevcuttur.

 

22 -) Yazılım kaynak kodlarına müdahale edebilirmiyim ?

Proje oalrak satılan hiç bir yazılımın kaynak kodu açık değildir. Hiç kimse bu şekilde açık kaynak kodu ile satış yapmaz. Bu sebeple kodlar kilitlidir.


23 -) Plesk/Cpanel/FTP vb. bilgileri alarak müdahalede bulunabilirmiyiz ?

PHP yazılımlarda, yazılım ve sunucu güvenliği için hiç bir şifre bilgisi paylaşılmamaktadır.

 


google