Haber paketlerinde ücrelimi ücretsizmi olmalı ?

Haber paketlerinde ücrelimi ücretsizmi olmalı ?

10, 12
2018
0

Ücretli Haber Paketimi yoksa Ücretsiz Haber Paketimi diye düşümüyorsanız bu konu size göre.

Haber scripti arayışı yapanların karşılarına ücretsiz script anlamında wordpress temaları, diğer yandan yaygın olarak PHP scriptleri çıkmaktadır. Piyasa araştırmasında en çok karşımıza PHP ve Wordpress scriptler çıktığından birçok kişinin aklına acaba haber sitem için hangi scripti tercih etmeliyim sorusu sıklıkla gelmektedir. Wordpress gibi ücretsiz yazılımlar oldukça kısıtlı imkanlar sunduklarından haber siteleri için uygun olmamaktadır.

Haber yazılımı olarak ücretsiz scriptler neden tercih edilmemeli açıklayalım.

- Her ne kadar wordpress site temalarının işlevselliği son zamanlarda çok artmış olsa da haber sitesi gibi anlık ziyaretçi sayısı fazla olan bir sitenin yükünü kaldırabilecek kadar güçlü altyapıya sahip değildir. Bu nedenle en önemli sorun fazla ziyaretçi olduğunda CPU aşma sorunu yaşanmasıdır.

-Wordpress 'te habere ait yazılımlarımız 1 ana fotoğrafı 2 kere kayıt yapıyorsa Wordpress 28 kere aynı fotoğrafı kayıt yapıyor, başta ücretsiz haber yazılımını tercih ettiğiniz için disk alanında zafiyet verdiniz.

- Diğer yandan ücretsiz haber scripti kurulum ve kurulum sonrası desteklerinden yoksundur. Bu da tam olarak site kurmayı ve yönetmeyi bilmeyen kişiler için büyük sorun oluşturmaktadır.

- Ücretsiz haber yazılımları sınırsız özelliklere sahip olmalarının yanında sonradan modül eklemek suretiyle de geliştirilemedikleri için yerinde sayan, teknolojik değişimlere ayak uyduramayan hantal yapıdadır.

- Haber sitenizin rakipleriniz arasından kolayca sıyrılabilmesi, tabiri caizse kendi markasını yaratması için hem yazılım hem de tasarım anlamda özgün olması önemlidir. Ücretsiz yazılımlar belirli bir yere kadar farklılaştırılırken PHP haber scripti kullanılan siteler aldığınız teknik destek ya da sizin programlama bilginize göre çok farklı tasarımlara bürünebilmektedir.

- Ücretsiz yazılımların diğer önemli sorunu da tehlikelere açık olmasıdır. Açık kaynak kodlu olmaları ve güvenlik önlemlerinin yeteri kadar alınmamış olması nedeniyle kolayca bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilmektedir. Ayrıca, bu yazılımların çoğu mobil uyumlu da olmadığından diğer cihazlarda sık sorun yaratmaktadır.

DİĞER

İlgilinizi çekebilecek diğer Haber paketlerinde ücrelimi ücretsizmi olmalı ? yazıları

Host Dosyası Nasıl Değiştirilir ?
Host Dosyası Nasıl Değiştirilir ?

Hosts dosyasını değiştirerek site engelleyebilir ya da bir domaine IP tanımlayarak yönlendirme işlemi yapabilirsiniz....

Yazıya Git
Haber sitesi kurmak istiyorum.
Haber sitesi kurmak istiyorum.

Çok kısa ve hızlıca bilgi...

Yazıya Git
Responsive Tasarım Nedir?
Responsive Tasarım Nedir?

Ekran büyüdükçe bir şeyler oluyor....

Yazıya Git