Google Adsense nedir ne işe yarar ?

Google Adsense nedir ne işe yarar ?

20, 12
2018
0

Kazanmanın en iyi alternatif yolu.

Adsense’e Başvuru Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

AdSense ile başarılı olmak için, ziyaretçileriniz ile alakalı, benzersiz içerikler ve harika bir kullanıcı deneyimi sunan sayfalar oluşturmanız gerekir. AdSense’e başvurmadan önce, sayfalarınızın iyi durumda olduğundan emin olmak için aşağıdaki ipuçlarına göz atmanızı öneririz. Sayfalarınızı özel kılan şey nedir?
İnternet’te bu kadar çok site varken sayfalarınızı benzersiz kılan şeyin ne olduğu hakkında kafa yormalısınız. Hedefiniz, kullanıcıların ilgisini canlı tutan ve onları daha fazla okumaya teşvik eden orijinal, alakalı içerikler oluşturmak olmalıdır.
Sayfalarınızdaki öğeleri (metin, resimler vb.) nasıl düzenlediğinizi düşünün. Sayfa düzeninizin ilgi çekici göründüğünden ve ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabildiklerinden emin olun.
Ziyaretçilerinize, yorumlarını girebilecekleri bir bölüm sunmak da iyi fikirdir. Sitenizi kullanan ve içeriğinizi okuyan kullanıcıların geri bildirimi, siteniz büyürken onu iyileştirmenize yardımcı olabilir. Sayfalarınızda kolayca ve pratik şekilde gezinmek mümkün mü?
Gezinme çubuğu (veya menü çubuğu) sitenizin en önemli bileşenlerinden biridir. Erişilebilir ve kullanışlı bir gezinme çubuğu, iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanın temel parçasıdır ve kullanıcıları içeriğiniz ile aktif bir şekilde etkileşim kurmaya teşvik eder.
Gezinme çubuğunuzu oluştururken aşağıdakileri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun:

Hizalama – Tüm öğeler doğru hizalanmış mı?
Okunabilirlik – Metin kolay okunabiliyor mu?
İşlevsellik – Açılır listeleriniz düzgün çalışıyor mu?

Sayfalarınızda benzersiz ve ilginç içerikler var mı?
Değerli ve orijinal içerik sunmak, güçlü ve sadık bir kullanıcı tabanı oluşturmak için elzemdir. Kullanıcılar içeriğinizi beğendiğinde, bu deneyimi başkalarıyla paylaşır ve böylece sitenizi büyütmenize yardımcı olurlar.
Başka sitelerdeki makaleler veya yerleşik videolar gibi dış kaynakları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Konu ister uzmanlık bilgileri, iyileştirme fikirleri ister incelemeler veya kişisel görüşleriniz olsun, kendi orijinal içeriğinizi sunmanız gerçekten önemlidir. Google reklamları başka kaynaklardan alınmış veya telif hakkı ile korunan içerikler barındıran sitelere yerleştirilemez. Bu ciddi bir politika ihlalidir ve reklamlarınızın devre dışı bırakılmasına ya da hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

DİĞER

İlgilinizi çekebilecek diğer Google Adsense nedir ne işe yarar ? yazıları

Host Dosyası Nasıl Değiştirilir ?
Host Dosyası Nasıl Değiştirilir ?

Hosts dosyasını değiştirerek site engelleyebilir ya da bir domaine IP tanımlayarak yönlendirme işlemi yapabilirsiniz....

Yazıya Git
Haber sitesi kurmak istiyorum.
Haber sitesi kurmak istiyorum.

Çok kısa ve hızlıca bilgi...

Yazıya Git
Responsive Tasarım Nedir?
Responsive Tasarım Nedir?

Ekran büyüdükçe bir şeyler oluyor....

Yazıya Git