Google Web Master Tools nedir ? ne işe yarar ?

Google Web Master Tools nedir ? ne işe yarar ?

20, 12
2018
0

Site kullanıcılarına yönelik hizmet

Google Webmaster Tools, Google’ın site sahipleri için sunduğu yönetim araçlarıdır. Google Webmaster Tools (Google Web Yöneticisi Araçları) servisi, Google tarafından tüm web sitesi yöneticilerine ücretsiz olarak sunulan ve web sitesi yöneticilerinin siteleri hakkında var olan problemleri tespit etmelerine yarayan bir sistemdir.
Bu sistem sitemizin arama sonuçlarını ve google ile alakalı olan kısımlarını yönetmemizi sağlar.
Neden Kullanmalıyım?
Her site sahibi sitesi için bazı eklentiler ve araçları kullanması gerekmektedir çünkü sitemiz kendi başına üzerine düşmedikçe google tarafından görülmüyor veya zor görünüyor ve bazı işlemleri gerçekleştiremiyor.
Google, bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak amacı ile tüm site sahiplerine Google Webmaster Tools hizmeini sunmuştur. Google Webmaster Tools kullanarak sitenize çok daha hızlı index yapmanın yanında daha birçok özellik kullanabilirsiniz. Google Webmaster Tools’un SEO Açısından Önemi
Sitenizi seo açısından geliştirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biriside Google Webmaster Tools dur. Bu yöntemin sitenizin seo su için yapacağınız çalışmaların en büyük destekçilerinden birisi hatta birincisi olacaktır. Bu aracı her siteniz için düzenli kullanılması size büyük avantajlar sağlayacaktır.
Site url yapımızı,robot.txt,sitemap gibi unsurlar ile botları yönlendirme işlemlerini, sitemizde herhangi bir sorun olduğunda uyarı alabilme, sitemizin istemediğimiz sayfalarını kaldırtma, sitenin sağlık sorunlarını düzeltme, kelime analizi yapıp verilere bakabilmek vb. birçok kriterin seo açısından önemi çok büyüktür.
Bunun yanında sitenizden detayları ile haberdar olmak amaçlı sitenizi iyi analiz edip ona göre hamleler yapmak, siteniz hakkında en doğru bilgileri almak , arama motoru botlarını kendi istekleriniz doğrultusunda yönlendirmek istiyorsanız bu aracı mutlaka kullanmalısınız.
Gerçek anlamda kendi sektörünüzde hedeflediğiniz noktalara ulaşmak için Google Webmaster Araçları’nı kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

DİĞER

İlgilinizi çekebilecek diğer Google Web Master Tools nedir ? ne işe yarar ? yazıları

Host Dosyası Nasıl Değiştirilir ?
Host Dosyası Nasıl Değiştirilir ?

Hosts dosyasını değiştirerek site engelleyebilir ya da bir domaine IP tanımlayarak yönlendirme işlemi yapabilirsiniz....

Yazıya Git
Haber sitesi kurmak istiyorum.
Haber sitesi kurmak istiyorum.

Çok kısa ve hızlıca bilgi...

Yazıya Git
Responsive Tasarım Nedir?
Responsive Tasarım Nedir?

Ekran büyüdükçe bir şeyler oluyor....

Yazıya Git