Haber Yazılımı Paketleri ve Haber Scriptlerinde Lider Firma
İade ve Geri Ödeme

Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

 

İade Şartları

 

Web Aksiyon 'dan satın alınan yazılıma ait cpanel/plesk,ftp şifreleri,veritabanı ve lisans dosyası müşteriye gönderilmediyse/alınmadıysa, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde yazılımı teslim edebilirsiniz.

 

Yazılım Sözleşmesi 'nin 6. Madde 10. fıkrasında belirtildiği ve satın alım ile kabul edildiği üzere kurulum ve hizmet bedeli her ürün için 200.00 TL ayrıca faturalandırılır. (Kurulumu tamamlanan her ürün için. )

Müşterinin yazılımı iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün faturası  Web Aksiyon 'a ulaştığı andan itibaren onbeş (15) iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir.

 

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ürünleri iade etme hakları vardır. (Kopyalanabilir, dijital ürünler hariç.)

 

Cayma hakkı Nasıl Kullanılır?

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi gerekmektedir. Satıcı, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on)iş günü içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini  ödemekle yükümlüdür.

Ürün, Satıcı’ya iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ne zaman yürürlüğe girdi?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 28.05.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

 

28.05.2014 tarihinden önce satın alınan ürünlerde cayma hakkı nasıl kullanılır?

28.05.2014 tarihinden önce satın alınan ürünler için 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun geçerlidir. Bu kanuna göre, alıcıların teslimat tarihinde itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden " ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkı süresi dışında kalan iade talepleri için geçerli süre ise 30 gündür.

 

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

  • Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
  • Yazılım dosyaları yada kopyalanabilir lisans gibi dijital ürünler,
  • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (Sanal sunucu vb..),

 

Alıcı, ürünü kullansa bile iade edebilir mi?

Ürünün dosya teslimi, lisans teslimi, sanal sunucu vb.. gibi bilgilerin teslimi cayma hakkını ortadan kaldırır. Alıcı cayma hakkını kullanamaz.

 

Ürünü satın almadan önde ne yapılması gerekir ?

Satın alma işleminden önce tüm dijital ürünlerin DEMO ları mevcut. Buradan DEMO ları detaylı inceleyip, sözleşmeleri gözden geçirip, şartları inceleyip varsa kafasına takılan soru yada sorunları yine telefon, e-posta vb. araçlar üzerinden bilgi alıp, görüp beğendikten sonra satın alma işlemine geçmelidir.

 

Ürünü teslim alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

İade edilen ürün size ulaştığı zaman mutlaka satın aldığınız ürünle aynı olup olmadığını kontrol edin. Ürün farklı olduğunu tespit etmeniz durumunda yazılım görevlisine hemen bilgi verin.

 

Alıcı ürünü iade etti ne yapmam gerekiyor?

Alıcıya ürünü dijital iletişim araçlarını kullanarak geri göndersede kopyalanabilir ürün olduğu için geri gelen ürün hakkında işlem yapılmaz.


google